Грицак Володимир Семенович

Заслужений діяч мистецтв України,

Старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії

 

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

Актор, режисер, педагог. Член національнох спілки театральних діячів України, лауреат авторитетних вітчизняних і міжнародних фестивалів: «За кращу режисуру», «За кращий акторський ансмабль», «За кращу чоловічу роль», «За кращу сценографію», «За краще пластичне вирішення» і т.д.

Закінчив Київський державний інститут театрального мистецва ім. І.Карпенка-Карого. Режисерський факультет (1980). Курс педагогів В.Судьїна та В. Ткаченка.

З метою підвищення якості навчального процесу викладачем розроблені комплекси методичного забезпечення фахових дисциплін для студентів спеціалізації «Режисура естради та масових свят» і «Актор драматичного театру та кіно», тестові завдання з дисципліни «Історія костюму і побуту», методичні рекомендації з предмету «Художнє оформлення вистави» для студентів спеціалізації «Режисер естради та масових свят». Підготовлений до друку навчально-методичний посібник  «Таємниці основ мистецтва театру» для студентів та викладачів театральних шкіл, методичні рекомендації з проблем методики підготовки молодих спеціалістів творчих професій: «Сучасний театр і сучасна театральна школа»  та «Класична драматургія на сучасній сцені».

В.С. Грицак здійснює підготовку студентів для участі в наукових студентських конференціях з питань сучасної сценографії та історії побуту та костюму.

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

З 2003 року працює на кафедрі театрального та хореографічного мистецтва викладачем фахових дисциплін: Акторська майстерність, режисерська майстерність, теорія драми,основи режисури естрадної пісні, історія естради та масових свят, художнє оформлення вистави, історія побуту та костюму, музичне оформлення вистави, менеджмент соціокультурної сфери, постановочна робота режисера над виставою.

З 2011 р. – науковий методист з виробничої та переддипломної практики інституту мистецтв. З метою забезпечення якісного процесу проходження студентами практики викладачем розроблена Угода про співпрацю між обласним управлінням культури і мистецтв ОДА та ПНУ ім. В.Стефаника.

 

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом творчої кар’єри працював у театрах Тернополя, Закарпаття, Барнаулу, Луганська, Львова (головний режисер театру) та Івано-Франківська. В творчому доробку акторські роботи, відзначені дипломами та преміями: Лукаш («Лісова пісня»), Глумов («На всякого мудреця доволі простоти»), Дон Карлос («Дон Карлос»), Подкольосін («Одруження»), Яго («Отелло»). Кращі постановки вистав: «Пізня любов» Островського, «Одруження» Гоголя, «Господа Голоблевьі» С. Щедріна, «Закохана витівниця» Лопе де Веги, «Мачуха» за О. де Бальзаком, «Терпкий аромат трояндової ночі» А.Кассона, «Молода хазяйка Нізкавуорі» Х. Вуолійокі, «Фатальна ніч» за А.Крісті, «Кайдашева сім’я» за Нечуєм-Левицьким, «Солодкий гріх любові» за І.Франком, «Перед потопом» В.Босовича. Вистава «Кайдашева сім’я» удостоєна дипломом лауреата Міжнародного фестивалю в трьох номінаціях: «кращий акторський ансамбль», «краща сценографія», «краща режисерська робота». Вистава «Перед потопом» – переможець фестивалю «Прем’єри сезону» в трьох номінаціях. Вистава «Терпкий аромат трояндової ночі» – в двох номінаціях.