Добряк Олександр Якович

Старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії

 

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

У 1976 р. Закінчив Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого з дипломом із відзнакою (кваліфікація – «актор драматичного театру та кіно»

О.Я. Добряк розробив комплекси методичного забезпечення з предметів «Акторська майстерність» та «Режисура та акторська майстерність», а також методичні рекомендації для самостійної роботи  студентів з акторської майстерності.

Для більш всестороннього розкриття творчого потенціалу та індивідуальних  мистецьких якостей студентів написав п’єси:  «Одні під небом»,  «Червовий ноктюрн»,  «Осінній сезон»,  «Пані Гльора». О.Я. Добряк – автор сценаріїв  до казок: «Колобок», «Курочка ряба»,  «Муха-цокотуха». «Троє поросят», режисер-постановник театралізованих заходів, присвячених Дню театру.

Працював актором і режисером Івано–Франківського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка (1976-1998). Як режисер-постановник дванадцять постановочних робіт, з них три – за авторськими п’єсами: «Різдвяні чудасії», «І шумить і гуде», «Хлопчина Лоскотон».

З 2005 р. працює на кафедрі театрального та хореографічного мистецтва на посаді асистента. З 2007 р.  – на посаді старшого викладача. Веде курси акторської майстерності для студентів спеціалізацій «Актор драми та кіно» та «Режисер естради і масових свят».

Впродовж десятилітньої роботи на кафедрі О.Я. Добряк був художнім керівником трьох випускних курсів. Ним здійснені постановки вистав:  А.П. Чехов. «Сватання», «Ювілей»; Клод Маньє. «Блез», «Червовий ноктюрн»; І. Карпенко-Карий «Безталанна»; Марія Ладо «Дуже проста історія»,  «Одні під небом»,  «Осінній сезон»; Ноел Кауард «Неспокійний дух», «Пані Гльора»; «Українські водевілі»; Е.-Е. Шмітт «Тектоніка почуттів»; А.Курейчик « Обережно- жінки». Серед його випускників – актори професійних театрів Івано-Франківська, Коломиї, Львова, Києва.