Курилюк Іван Васильович

Професор кафедри сценічного мистецтва і хореографії

 

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

    Головний балетмейстер Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», голова Івано-Франківського обласного осередку національної хореографічної спілки України, народний артист України.
     Народився Іван Васильович Курилюк на Городенківщині у мальовничому селищі Чернелиця. Любов до людей, до мистецтва рідного краю у нього від матері, яка понад усе любила церковні піснеспіви, українську пісню, запальний народний танець. Ще навчаючись у Снятинському культурно-освітньому училищі, Іван Курилюк був зачарований вокально-хореографічними композиціями у постановках Володимира Петрика в Гуцульському ансамблі пісні і танцю. Тому із захопленням прийняв запрошення працювати в цьому колективі.
З артиста танцювальної групи Гуцульського ансамблю, помічника балетмейстера та соліста (1974–1984) Іван Васильович виріс до головного балетмейстера ансамблю. Як соліст виконував складні хореографічні трюки. Згодом закінчив Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

     Хореограф є учнем народного артиста України Володимира Петрика, продовжувачем його творчих планів, задумів. Уже на посаді балетмейстера поновив і докорінно вдосконалив вокально-хореографічні композиції «Ой піду я межи гори, там, де жиють бойки», «Проводи на полонину», танець «Тропачок». Здійснив постановку танцю «Веселкова бартка», жартівливих гуцульських танців «Старий гуцул», «Покутська полька»; вокально-хореографічних композицій «Гуцульський розмай», «Вже встають козаки», «Гуцульська вітальна», «Зорепад», «Святковий великодній», хоровод «Вербиченька». Здійснив хореографічне оформлення естрадних пісень «Коломийки», «Гей там за селом», «Пісня про Івано-Франківськ», «Чугайстер», «Родина» та ін.

         Іван Курилюк співпрацює з провідними артистами ансамблю ім. П. Вірського та хору ім. Г. Верьовки, постійно бере участь у постановках вокально-хореографічних та окремих танцювальних композицій.
      Маестро є членом режисерської групи і постановок урочистих концертів та великих свят, які відбуваються в Івано-Франківській області, в столиці нашої держави та багатьох областях України, а також всеукраїнських та міжнародних фестивалів «Родослав», «Свята родина», «Гуцулія XXI ст.», «Великдень у Космачі»,«Дзвони Лемківщини» та ін., одним із засновників фестивалю «Арканове коло». Іван Курилюк – керівник творчої лабораторії хореографічних колективів області, яким надає консультативно-методичну і практичну допомогу (більше 100 постановок), на запрошення проводить майстер-класи з хореографічного мистецтва для колективів України та зарубіжжя.

     З 1998 по 2009 рр. – заступник директора Івано-Франківської обласної філармонії з концертної роботи. Нині – головний балетмейстер Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», голова Івано-Франківського обласного осередку Національної хореографічної спілки України.
     За досягнуті успіхи та сумлінну працю Іван Курилюк неодноразово нагороджений грамотами Міністерства культури України, управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, подяками, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України «За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку української культури і мистецтва, багаторічну плідну працю та високу професійну майстерність», почесним знаком «2000-річчя Різдва Христового», відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття», почесною відзнакою «Медаль ім. П. Вірського» тощо.

      Іван Васильович Курилюк – неординарна особистість, професіонал, фанат своєї справи, завжди спраглий до творчих новинок, вимогливий, справедливий та людяний керівник, якого шанують і поважають.
Минають роки… Час плине швидко. А ім’я Івана Курилюка увійшло в історію культури України як ім’я людини, яка в різні періоди існування нашої держави працювала і працює заради великої ідеї відродження, розвитку і збереження скарбів українського танцювального мистецтва для прийдешніх поколінь.
Мистецька діяльність Івана Курилюка чекає всебічного і ґрунтовного вивчення. На його багатющому доробку виховується і буде виростати ще не одне творче покоління.

ТЕКСТ

 Головний балетмейстер Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», голова Івано-Франківського обласного осередку національної хореографічної спілки України, народний артист України.