Про кафедру

Кафедра сценічного мистецтва і хореографії Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» створена у 2002 році з метою вивчення та збереження мистецьких традицій Галичини, підготовки акторів, режисерів і балетмейстерів (артистів ансамблю танцю). Нині колектив кафедри забезпечує підготовку фахівців для Західного регіону України, який охоплює Львівську, Тернопільську, Закарпатську, Чернівецьку та Івано-Франківську області.

 У 2015 році кафедру перейменовано на «Кафедру сценічного мистецтва і хореографії».

   

На кафедрі здійснюється підготовка фахівців: на денному відділенні за напрямами «Сценічне мистецтво» (спеціалізації – «Актор драматичного театру і кіно», «Режисер естради і масових свят») і «Хореографія» (спеціалізація «Народна хореографія»); на заочному відділенні за напрямом «Сценічне мистецтво» (спеціалізація – «Режисер естради і масових свят»). Навчання здійснюється за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

Кафедра сценічного мистецтва і хореографії має належну матеріально-технічну базу, яка забезпечує необхідні умови праці для студентів та викладачів: театральну бібліотеку, концертну залу з обладнаною за сучасними технологіями сценою. Для потреб навчального процесу обладнані аудиторії для проведення репетиційних та індивідуальних занять, гримувальна кімната. Під час проведення практичних занять з фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін (режисура та акторська майстерність, акторська майстерність, сценічна мова, грим, пластичне виховання, історія українського театру, історія зарубіжного театру, історія музики) викладачам та студентам створена можливість користуватися CD-DVD-апаратурою, відеопроекторами, телевізорами, ілюстративними матеріалами. Викладачі кафедри працюють над створенням підручників та навчальних посібників, в т. ч. на електронних носіях.

Обличчя кафедри репрезентує активна видавнича діяльність. Упродовж десяти років вийшли друком книги професора А. В. Грицана («Виховання режисера: психофізичний та інтелектуальний тренінг»), доцентів Н. В. Грицан («Техніка сценічного мовлення», «Слово у поетичному театрі»), М. М. Ігнатюк («На кону вічності: Монолог у мистецтві драматичної вистави»). До 130-річчя театру «Руська Бесіда» перевидано книгу С. Чарнецького «Нарис історії українського театру в Галичині».

Кафедра підтримує тісні зв’язки з театрально-концертними установами області – Івано-Франківським академічним обласним українським музично-драматичним театром імені Івана Франка, Коломийським академічним обласним драматичним театром імені Івана Озаркевича, Івано-Франківським академічним обласним театром ляльок імені Марійки Підгірянки, обласною державною філармонією. Під час навчання в університеті студенти кафедри сценічного мистецтва і хореографії мають можливість вдосконалювати професійні навички на заняттях та майстер-класах митців із ближнього зарубіжжя – Польщі, Словаччини, Чехії та відомих діячів українського театру і кіно, серед яких народні артисти України Богдан Бенюк і Анатолій Хостікоєв.

Студенти кафедри беруть участь у концертах, виставах, масових заходах, передачах на обласному телебаченні та радіо.