Відкриття Всеукраїнської наукової онлайн-конференції «Українське сценічне мистецтво: актуальність питань інтеґрації в світовий культурно-мистецький простір ХХІст.»

14 листопада 2022 року розпочала свою роботу Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Українське сценічне мистецтво: актуальність питань інтеґрації в світовий культурно-мистецький простір ХХІ ст.» приурочена 20-річчю заснування кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Вступне слово виголосила завідувачка кафедри сценічного мистецтва і хореографії, кандидатка мистецтвознавства, доцентка, заслужена працівниця культури України

Надія Кукуруза.

З вітальним словом виступила співголова оркомітету конференції, перша проректора університету, докторка економічних наук, професорка

Валентина Якубів.

В ході пленарного засідання учасники конференції мали змогу прослухати науково обґрунтовані та цікаві доповіді мистецтвознавців, театрознавців, культурологів.

Виступи супроводжувались презентацією фрагрментів відео, аудіофайлів, фотоматеріалів.

Майя Гарбузюк – докторка мистецтвознавства, професорка в.о. декана факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка

«Деколонізація театральної освіти: вимоги та виклики»

Віолетти Дутчак – докторка мистецтвознавства, професорка, завідувачки кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

«Театрознавчий ракурс досліджень у діяльності Наукового товариства імені Тараса Шевченка»

Ганна Карась – докторка мистецтвознавтва, професорка, професорка кафедри методики музичного виховання та диригування Навчально-наукового інституту мистецтв Приарпатського національного університету імені Василя Стефаника

«Українська музична культура в перформансах експерементального театру «La mama» та «Yara arts group» із Нью-Йорка»

Катерина Станіславська – докторка мистецтвознавства, професорка, професорка кафедри музичного виховання Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карогого

«Мистецька форма і художня форма в царині естетичного (до визначення змісту понять)»

Людмила Ванюга – кандидатка мистецтвознавства, професорка, завідувачка кафедри театрального мистецтва факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, заслужена діячка мистецтв

«Репертуар театр як вияв громадянської позиції колективу»

Впродовж другого дня наукового форуму свої наукові доробки заявлені у програмі конференції зможуть представити  учасники, які, через технічні несправності, не змогли виступити сьогодні.

15 листопада учасники конференції працюватимуть за тематичними напрямами, а саме:

Мистецька освіта, Театральна культура, Сценічне мистецтво.

Успіхів!