Дивоцвіт

Ансамбль народного танцю “Дивоцвіт”

У 2005 році при кафедрі театрального і хореографічного мистецтва за ініціативи дирекції та викладачів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було створено ансамбль танцю «Дивоцвіт».

За десятирічну історію свого існування ансамбль ставбазовим центром професійної підготовки хореографів для закладів культури і мистецтва Західного регіону України.З обдарованою молоддю працюють визнані фахівці хореографічного мистецтва – заслужений працівник культури України, кандидат педагогічних наук, доцент Богдан Стасько,відомий в Україні педагог класичного танцю, завідувач відділення хореографії, доцент Світлана Васірук; знані балетмейстери-хореографи, старші викладачі Наталія Кирильчук, Юрій Скобель, Василь Шеремета, талановиті педагоги Василь Васірук, Наталія Марусик, Наталія Чашечнікова, доцент Петро Дрозда.  

Репертуар ансамблю складається із самобутніх, різножанрових  танцювальних номерів. Викладачі кафедри в своїх постановках намагаються відтворити усі барви українського національного хореографічного мистецтва.

Ансамбль бере постійну участь умистецьких подіях міста, області та України. Серед людей колектив набув слави «другої філармонії», адже став законодавцем танцювальної моди в Івано-Франківську. Саме ансамбль танцю «Дивоцвіт» є одним з ініціаторів відродження «Галицьких балів» на Прикарпатті.

Діяльність колективу широко відома не тільки в Україні але й за її межами. Яскравість танцювальних постановок та висока майстерність виконання неодноразово вражала найвибагливішого глядача. Колективу аплодували у Ніцці, Монте-Карло, Канах, Венеції, Тревізо, Відні, Празі, Будапешті, Мюнхені, Вроцлаві, Гожуві Великопольському та в інших містах Європи.

Особливої уваги заслуговує дружба та плідна співпраця ансамблю танцю з осередком культури міста-побратима Свідниця (Республіка Польща) та Варшавським центром культури. Завдяки цьому партнерству та визнанню, колектив неодноразово ставав переможцем мистецьких грандів Євросоюзу, презентуючи Прикарпатський регіон у міжнародних проектах, спрямованих на інтеграцію української молоді у європейську мистецьку сім’ю. Результатом такої діяльності стало укладанняряду партнерських угод зтанцювальними колективами Європи.

Серед останніх досягнень колективу є успішний виступ в заключному етапі та Гала-концерті Четвертого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної  хореографії імені Павла Вірського, що проходив у листопаді 2014 року в м. Києві, на сцені Національної опери України. Журі фестивалю під керівництвом генерального директора-художнього керівника Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського, Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, академіка Національної Академії мистецтв України, професора  Мирослава Вантуха високо оцінило виступ ансамблю танцю «Дивоцвіт» Інституту мистецтв Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (керівники – старші викладачі кафедри театрального і хореографічного мистецтва Юрій Скобель і Василь Шеремета), нагородивши його Дипломом ІІ ступеня серед вищих навчальних закладів мистецького спрямування.

Неодноразові перемоги та вдалі виступи на Всеукраїнському та Міжнародному рівні спонукають творчий склад колективу не зупинятися на своїх досягненнях. Ансамбль танцю «Дивоцвіт» перебуває в постійному творчому пошуку нових ідей, які б сприяли збереженню та популяризації української танцювальної культури.