Творчий досвід і співпраця


Участь студенток кафедри у майстерні “Візії кращого світу” документального, ангажованого та політичного театру.

З 22 по 26 травня студентки кафедри сценічного мистецтва і хореографії  групи СМ-21 Півторак Юлія  і Анна Копчук-Кашецька взяли участь у майстерні “Візії кращого світу” документального, ангажованого та політичного театру  у Празі. Театр “Тепер вдих і лети” в рамках спільного проекту з польським театром Teatr Węgajty “Tеатр, як інструмент громадянської активності” в “Chaloupka v prokopské” та околицях, за допомогою акторських, перформативних та “devised theatre” практик вчились розкривати можливості того, як працювати з документальними та особистими мотивами у творчості, не втрачаючи при цьому автентичності та достовірності.

Вихідним матеріалом стали власні ідеї та візії, наративи людей з революцій, бунтів та рухів опору, документальні матеріали, ідеї антропологів, соціологів, активістів та активісток. Критерієм відбору тем було те, що було для кожного найбільш актуальним і впливало на нього у даний момент. Через вправи, спрямовані на дослідження та розвиток слухання, уваги, чутливості та автентичного вокального вираження, учасники вчились з’єднуватися з собою, з іншими, з навколишнім світом, з усім, що відбувається. Разом формували єдиний організм. Метою майстерні було досягти неможливого, піти так далеко, наскільки це можливо. Досліджуючи тіло (рух, голос), внутрішній настрій (ставлення до того, з чим хочемо працювати) і себе в просторі, учасники шукали позиції, ситуації, місця і справжні моменти (по відношенню до інших виконавців, самих себе, оточення, глядачів), в яких навіть нереалістичні або наївні ідеї набирали силу, говорити, змінювати частину реальності світу.

“Тепер вдих і лети” є незалежною театральною формацією вже понад 15 років. Постановки торкаються політичних тем, але в центрі уваги залишається ситуація людей, які є поза політикою, загальна ситуація людини, яка прагне повноцінного життя. “Ми хочемо говорити переважно про людей, про яких зазвичай не говорять у ЗМІ, але без яких політичне середовище втрачає свої контури. Їхні долі несуть в собі силу і цінності людства, які мають трансрегіональну і позачасову дійсність. Натхнення ми черпаємо з подорожей та зустрічей з людьми – їхніми життями, історіями, звичаями, піснями. Ансамбль виступає в Чехії, Польщі, Словаччині та Україні. Ми також організовуємо майстер-класи, присвячені автентичному сторітелінгу та сценічній присутності, роботі з документальними матеріалами та особистими історіями”.

Перфоманс відбувався 6-ма мовами (чеською, українською, польською, німецькою, англійською та іврит).

Майстерню проводили Капітоліна Колобова та Давид Зелінка:
Капітоліна Колобова – акторка театру та кіно з Харкова. У 2020 році закінчила Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського зі ступенем бакалавра за спеціальністю “Акторка театру та кіно”. Під час навчання їздила з курсом німецько-українських проєктів до Гамбурга та Обергаузена. З 2020 року працює актрисою в Харківському академічному театрі. У 2022 році закінчила магістерську програму з режисури театру та кіно в Харківському національному університеті мистецтв. З жовтня 2022 року навчається на магістерській програмі Kатар у Damu. У Чехії працювала з Давідом Зелінкою, Якубом Чермаком, Яном Фрічем, Люцією Інгровою.
Давід Зелінка – режисер, перформер, публіцист, перекладач, засновник театральної формації “Тепер вдих і лети”. Зосереджується на створенні оригінальних документальних постановок з дуже особистісними темами та гуманістичним підтекстом. Серед останніх тем його постановок – біженці та міграція, війна в Україні, кризова ситуація на польсько-білоруському кордоні, особисті історії людей з воєн, революцій, людей з периферії суспільства та світу, дискримінованих груп. Він самостійно вивчав театральну практику, найважливішими джерелами натхнення для нього були семінари з театральної антропології докторки Яни Пілатової, співробітниці Я. Ґротовського, співпраця з польським театром Teatr Węgajty, що фокусується на поєднанні традиційного народного театру та альтернативної ангажованої творчості, закінчення Академії театральних практик у польському театрі „Гардзєніце“, експедиції, присвячені вивченню традиційного індійського театру та ритуальних форм.

Співпрацювала: Anastasia Reshetnik
Виконання: Інна Бовкун-Мішакінa, Michaela Dlouhá, Nazar Dominchuk, Каріна Глустян, Каміла Карпенко, Adriana Kevešová, Анна Копчук-Кашецька, Klaudia Łubkowska, Maria Nitek, Anežka Novak, Юлія Півторак, Jana Podlipna, Maria Zawadzka

 


Студенти кафедри взяли участь у вечорі – портреті присвяченому творчості співачки Квітці Цісик

4 квітня 2024 року в актовому залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувся вечір-портрет присвячений творчості співачки Квітки Цісик. Участь у заході взяли студенти-актори: Яна Івасюк (Квітка Цісик), Іванна Попович, Анна Рожко, Марія Качуняк, Соломія Коковська. Студентські виступи стали виразним проявом таланту та вміння наших акторів, що вразило аудиторію.  Хореографічну композицію представили студенти-хореографи у складі ансамбль танцю “Дивоцвіт”.

Вечір-портрет, присвячений творчості Квітки Цісик, є не лише нагадуванням про великий внесок цієї талановитої співачки в світову культуру, але й важливою подією для нашого університетського співтовариства. Це свідчення того, що в університеті цінують культурні цінності, підтримують та вшановують таланти. Проведення таких заходів сприяє розвитку естетичного смаку, виховує любов до мистецтва, а також сприяє формуванню культурної та історичної свідомості.

Детальна інформація про захід


Творча зустріч з випускником кафедри (2013 р.), актором Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, виконавцем головної ролі Андрія Кузьми у фільмі “Я, “Побєда” і Берлін”
Іван Бліндар – молодий український актор театру і кіно, випускник нашої кафедри. Він один з тих, хто руйнує міф про те, що тільки випускники столичних вишів можуть бути зірками. Простий хлопець з Івано-Франківська торує свій шлях у мистецтві завдячуючи власному таланту і працездатності. Незважаючи на свою популярність, він не має зіркової хвороби, проте має чітку громадянську позицію. Його акторський маніфест є поєднанням професійності і патріотизму. Він несе собою світло і надію в нашу перемогу і в наше майбутнє!
20 березня 2024 р. до Міжнародного дня театру в літературно-мистецькій вітальні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулася творча зустріч з актором. Розмовляли з Іваном про його ролі і український театр, життя і мрії, а також вихід в прокат довгоочікуваної стрічки “Я, «Побєда» і Берлін”
Модератор мистецької події: Оксана Федорків, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університеу імені Василя Стефаника. 

Студенти кафедри – учасники Школи акторської майстерності

🗓️12 березня стартували майстер-класи з акторської майстерності, які проводить НСТДУ у партнерстві з Сумським національним театром ім. М. Щепкіна.
Учасниками школи стали студенти кафедри: Ольга Стрельбіцька (2 курс), Дарія Сак (2 курс), Володимира Вірстюк (4 курс), Владислав Гродзіцький (4 курс)
📝Голова спілки Богдан Струтинський: “Це не перший освітній проєкт Спілки, який реалізується в Сумах, але вперше Школа відбувається у Сумському національному театрі Щепкіна. Щиро вдячний очільнику театру за запрошення і за чудову організацію. Школи НСТДУ – це завжди про відкриття, про новий досвід і про подальшу співпрацю. Впевнений, що Ігорю Білицю є чим поділитися з учасниками школи, є чим здивувати і зачепити”.
📌Планувалися тренажі протягом трьох днів від двох тренерів, але Тетяна Кобзар занедужала, тож учасники отримали більше воркшопів, теорії і практик з акторської майстерності від режисера, актора і драматурга Ігоря Білиця.
🎙️Сергій Дорофєєв, очільник Сумського національного театру: “Ми дуже вдячні Національній спілці театральних діячів України за те, що ми разом проводимо Школу. Також вдячні учасникам, що ви приїхали до нас, бо “Суми” зараз звучить дуже страшно через те, що ми знаходимося дуже близько від кордону. Так, у нас багато тривог, але, тим не менш, між цими тривогами ми продовжуємо працювати, створювати вистави”.
📌У перший день Ігор Білиць знайомив учасників з альтернативними методами роботи актора над собою, з методом Актантної моделі. Тренер провів вправи на знайомство, icebreaking вправи, тренажі з голосом, диханням, на вимову. Відбулася теоретична та практична робота з регістрами.☝️У перший день тренер з учасниками розібрали метод Алєксєєва  і чому він не працює. А наприкінці, після знайомстав з різними альтернативними техніками і практиками, кожен озвучив власну систему, на яку він опирається, коли створює образ і працює у виставі. Часто повторювалася думка про важливість навчитися працювати з парнером на сцені.
📌Другий день був зосереджений на режисерському мисленні актора. Ігор Білиць провів тренаж за методом Moving Academy for Performing Arts, вправи на присутність тіла, як засобу вираження внутрішнього стану виконавця, вправи на композиційне мислення.
Далі відбулася робота в трійках над Актантною моделлю в процесі адаптації драматичного тексту в дієву модель для акторського виконання, показ етюдів.
📌Третій день Школи НСТДУ був присвячений акторській інтуіції та спонтанності, тому було багато різних вправ на їхній розвиток. Виконували також вправу на дихання “Миколка”, яка стала улюбленою за три дні і перетворилася на справжній батл. Також було багато обговорень, підведення підсумків.
🙃Ця Школа, мабуть, була однією з найекстримальніших: учасникам часто доводилося спускатися в укриття через повітряні тривоги (від 10 до 15 на день), тренеру адаптовувати заняття до підвального приміщення, змінювати на ходу план проведення воркшопу. Тим не менше, ніхто не покинув заняття – усі залишилися до кінця Школи.

1 день школи
2 день школи

3 день школи

Вправа “Миколка”


Художньо-поетичне дійство “Послужи ж, моя ти зброє, моодій іще силі…”

11 березня у Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулося художньо-поетичне дійство за участю творчих колективів та виконавців Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Захід присвячений 210-тій річниці від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, гравера, етнографа, громадського діяча, національного героя і символа України, нашого славного Кобзаря Тараса Шевченка.

В заході взяли участь актори Поетичного театру: Марія Качуняк, Христина Цюпа, Яна Івасюк, Соломія Коковська, Іванна Попович, Андріана Мороз, Віра Прокоп’як, Роман Лябига, Станіслав Сушириба, Данило Дядечко, Владислав Гродзіцький, Тарас Василюк.  Хореографічну композицію “Зоре моя, вечірняя…” виконали учасники ансамблю танцю “Дивоцвіт”, керівник – кандидат мистецтвознавства, доцентка кафедри Ольга Квецко. Режисерка-постановниця заходу – керівниця Поетичного театру, заслужена працівниця культури України Надія Грицан.

Художньо-поетичне дійство, яке створено спеціально до ювілею великого Кобзаря, привернуло увагу широкого загалу до його творчості та важливості спадщини для сучасної української культури. Глядачі, заслухавшись та задивившись у виступи були в захваті від вражаючої емоційної сили подання творів Шевченка й виразності їхнього виконання. Всі відчули глибокий зв’язок між минулим і сучасністю, віддзеркалення національної гідності та патріотизму в кожному вірші й музичному творі. Ця подія підкреслила значення збереження та просування української культури і мови як одного з ключових аспектів національної самосвідомості та ідентичності.

Детальніше про захід


Студенти кафедри – учасники творчої зустрічі з письменником Ярославом Ткачівським

Сьогодні у виставковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася творча зустріч з письменником Ярославом Ткачівським, означеною автором як «Дума про нескорених», адже все літературно-мистецьке дійство митець присвятив усім загиблим студентам і випускникам університету.

Студенти доцента кафедри, викладача сценічної мови Надії Кукурузи Тимків Назарій і Котула Романія долучилися до презентації творчості митця виконанням новелли письменника “Натільний хрестик” (сценічний варіант Надії Кукурузи) . Поезії читали: Сак Дарія, Стрельбіцька Ольга, Півторак Юлія і Тимків Назарій. Крім того, Назарій виконав пісенні  твори на слова Ярослава Ткачівського.


Студенти кафедри – учасники Зимової школи НСТДУ «Театр з людьми та для людей: можливості партисипативного театру пригноблених в умовах війни та порушень прав людини”.
👥Театр з людьми: 1 день
✔️26 лютого стартувала Зимова школа НСТДУ «Театр з людьми та для людей: можливості партисипативного театру пригноблених в умовах війни та порушень прав людини”.
✔️Це перша Сезонна школа року. Ці школи були засновані Головою Спілки Богданом Струтинським у 2017 році і стали важливим напрямком діяльності НСТДУ.
🎙️Богдан Струтинський: “Головне завдання сезонних шкіл – відкривати нові методи, підходи, давати актуальні інструменти для розвитку, для впровадження змін. Методика театру пригноблених дає можливість пропрацьовувати важливі і часто болючі соціальні проблеми. Театр, спрямований на людей, має бути чутливим до таких проблем, тож співпраця з Спілки з Театр змін та вибір теми першої сезонної школи цього року не є випадковим”.
✔️Спершу відбулося знайомство між лекторами та учасниками, кожен поділився своїм очікуванням від проєкту. Далі лектори розповіли історію та філософію театру пригноблених. Познайомили з принципами роботи на майстерні форум-театру.
✔️Потім перейшли до практичних тренажів – ігор та вправ, які використовуються в театрі пригноблених. Під кінець поговорили про Театр образів та завершили обговоренням.
👥Театр з людьми: 2 день
Зимова школа “Театр з людьми та для людей” триває. Почався другий день з активного обговорення текстів, які лекторки задали почитати вчора на домашнє завдання. 🗃️
🔎Після знайомства з кількома новими цікавими практичними тренажами за методом театру пригноблених, тренерки розповіли про структуру форум-вистави.
☑️Далі учасники поділитися на дві групи і підготували етюди. Опісля показів усі емоційно обговорювали побачене. Адже обидва етюди були на тему проблем в культурній галузі країни.
Навіть на перервах на обід чи чай/каву учасники не переставали задавати питання тренеркам, спілкуватися і обмінюватися досвідом між собою.🔥
👥Театр з людьми: 3  день
🏁Зимова школа “Театр з людьми та для людей” завершилася. На третій день, після невеличної розминики-тренажа, лекторки презентували етапи і принципи роботи на форум-виставі: робота з акторами, хто такі джокери, структура вистави, взаємодія з глядачами та ін..
🔖Далі учасники знову розділилися на дві групи і допрацьовували замальовки до своїх форум-вистав. Потім відбулися покази, які завершилися гарячим обговоренням піднятих у виставах проблем та пошуком способів їх вирішення.
🔖Наприкінці присутні поділитися своїми враженнями від отриманого нового досвіду і знань про Театр пригноблених. Більшість відмітила теплу дружню атмосферу протягом трьох днів, можливість вільно висловлюватися, знаючи, що ніхто не засудить і не знецінить твою думку, можливість помилитися і не бути при цьому присоромленим, відчула єднання і довіру до усіх присутніх.
👏Це все відбулося завдяки досвідченому куруванні процесом навчання тренерок школи. І на завершення учасники отримали сертифікати Зимової школи від Голови НСТДУ Богдана Струтинського і побажання втілювати набутий досвід у своїй практиці.
🫶Дякуємо усім учасникам за цікавість та бажання розвиватися, а тренеркам Яні Салаховій та Владиславі Крижній за те, що поділилися знаннями і методом роботи Театру пригноблених.

Майстерклас зі сценічної мови у Фаховому коледжі культури і мистецтв (м. Калуш)

13 листопада 2023 року доцентка кафедри сценічного мистецтва і хореографії Надія Грицан, залучивши студентів 1 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» Навчально-наукого інституту мистецтв, провели майстерклас для студентів ОПП: «Сценічне мистецтво» та «Видовищно-театралізовані заходи» Фахового коледжу культури і мистецтв (м. Калуш). 

З відгуків викладачів та студентів коледжу, програма воркшопу з дисципліни «Сценічна мова» на тему «Культура сценічного мовлення» була досить насиченою, цікавою і пізнавальною. Надія Володимирівна познайомила всіх із секретами сценічної мови та акторської майстерності, поєднуючи роботу над елементами зовнішньої та внутрішньої техніки словесної дії, використовуючи творчі завдання, виховуючи у студентів відчуття кожного звука (слова) як засобу художньої виразності.


ГАСТРОЛЬНА ПОЇЗДКА
Своє крайнє студентське літо 2023 року актори-початківці групи СМ-31 вирішили провести плідно і з користю, не всиділи вдома і відвідали дітей табору ЛОК «Дружба» (м. Долина). Для показу підготували дві вистави з репертуару курсу, яку набули за роки навчання в інституті. Дитяча казочка «У королівстві рожевих кішок» за п’єсою Надії Dzygy (Надії Сердюк) «33 рожеві кішки, або Королівство рожевих кішок» (режисери: Анатолій Грицан та Ігор Прокоп’як). Казка-мюзикл вже не раз збирала повні зали дітей і наповнювала їх чарівністю, і в цей день відзначилась у пам‘яті найменших груп табору «Дружба». Були бурхливі оплески та дитячий щирий сміх, який подарував неабияку радість студентам-акторам.

Пізніше, група запропонувала дорослішій аудиторії виставу «Будьте здорові» П’єра Шено (режисер: Назарій Панів). Старші дітки із захватом, особливою зосередженістю і  зацікавленістю спостерігали за подіями вистави, а також демонстрували шалену підтримку майбутніх акторів.


ДРАМАТИЧНІ ЧИТАННЯ
14 червня відбулася друга спроба драматичних читань започаткованих у травні 2023 р.
Цього разу до читань долучилися студенти-актори 2 курсу кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Протягом прочитання п’єси “Браковані” української драматургині Іри Феофанової відбувалася невеличку дискусія із психологом Мартою Кукурудзою.
Читання відбувалися у волонтерському центру “Filter”
Було тепло і душевно🤍


СПІВПРАЦЯ З КНУТКіТ ІМЕНІ І.К.КАРПЕНКА-КАРОГО
З метою налагодження міжуніверситетської співпраці 5 травня у гості до студентів 1-В акторського курсу (художній керівник – народний артист України Богдан Бенюк), завітали студенти-актори першого курсу кафедри сценічного мистецтва і хореографії  Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Супроводжувала наших першокурсників викладачка сценічної мови, завідувачка кафедри сценічного мистецтва і хореографії Інституту, кандидатка мистецтвознавства, доцент, заслужений працівник культури України Надія Кукуруза.
Зустріч розпочалася майстер-класом зі сценічного мовлення, після чого наші студенти мали змогу долучитися до виконання деяких вправ з дикції та голосу.
Завідувачка кафедри сценічної мови КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, доцент, заслужений діяч мистецтв України Любов Підлісна відповіла на запитання студентів ПНУ імені Василя Стефаника, які виникли після перегляду комплексних вправ із зовнішньої техніки мовлення.
🤝 Завідувачами кафедр Київського та Івано-Франківського університетів було висловлене побажання встановити тісніші творчі контакти між двома закладами вищої освіти. 

Студенти переглянули виставу “Конотопська відьма” (Національний театр імені Івана Франка) зустрілися з режисером вистави Іваном Уривським, а також з акторами театру Олександром Рудинським і Віталієм Ажновим. Ця творча подорож – неабияка мотивація для освоєння професії майбутніми акторами!

 


ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ З НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ

Сьогодні, 2 травня 2023 року, в рамках співпраці кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і кафедрою театрознавства Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, відбулася онлайн-лекція з новітньої історії українського театру для студентів спеціальності “Сценічне мистецтвО”. Лекторка – кандидатка мистецтвознавства, доцентка, в.о. завідувачки кафедри театрознавства Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського Юлія Щукіна.

З використання презентації, що містила приклади театральних постановок, студентам репрезентували інформацію про новітні напрямки в українському сценічному мистецтві: психологічний, ігровий, поетичний театр, постдраматичний, критичний (постдокументальний), пластично-візуальний, політичний, імерсивний, бейбі-театр.  Юлія Щукіна поділилася досвідом, здобутим в ході власного дослідження наступних аспектів театрального мистецтва: ритуалізація і циркізація театру, сучасні інтерпретації української класики, вистави-мюзикли і танц-театри, вистави інклюзивного напрямку, травестійна й вікова ексцентрика акторів-виконавців з застосуванням прийому «відчуження образу»,  використання відео-арт та комп’ютерної графіки.

Дякуємо п. Юлії за змістовну і цікаву лекцію!

Сподіваємось на подальшу взаємну співпрацю!


КОЧОВА ШКОЛА «ТЕАТРУ ДЮ СОЛЕЙ» АРІАН МНУШКІН

З 23 березня до 5 квітня за підтримки Національної спілки театральних діячів на сценічному майданчику Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва відбулися акторські воркшопи. Французька режисерка та засновиниця «Театру дю Солей» Аріан Мнушкін та 15 акторів театру ділилися з учасниками воршопу власним досвідом – авторськими методиками роботи на сцені.

Митці прибули в Україну та ініціювали проведення воршопів, щоб підтримати митців, які працюють в непростих умовах війни.

Це були насичені 12 днів тренажів з акторської майстерності. У події взяли участь 100 учасників – професійних акторів, студентів театральних вишів та аматорів театру – з Києва, Львова, Луцька, Миколаєва, Одеси, Сум, Авдіївки, Харкова, Івано-Франківська та інших міст України.

Студенти ІІІ курсу Іванна Арсенич, Володимира Вірстюк, Владислав Гродзіцький, Адріана Монастирська, Анастасія Боднарчук стали учасниками Кочової школи і стали єдиними  представниками від нашого міста.

Здобувши нові знання і неоціненний практичний досвід, творчі знайомства, студенти-актори обов’язково зустрінуться зі своїми колегами з інших курсів і поділяться цікавими підходами в оволодінні акторською професією.

Вітаємо студентів з новим досвідом!

Успіхів!

_______________________________________________________________________________________________

Майстер-клас з акторської майстерності
14 жовтня 2022 року, в Івано-Франківську, у рамках співпраці Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника і Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого та  проведення “Школи акторської майстерності НСТДУ. Студент” відбулись спільні майстер-класи викладачів акторської майстерності обох вишів. Захід відбувався за участю студентів кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та першої кафедри акторського мистецтва та режисури драми факультету театрального мистецтва Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого.
Ініціатором творчої зустрічі виступив Голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський.
Творча зустріч відбулась за підтримки і сприяння ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди, директора Навчально-наукового інституту мистецтв Анатолія Грицана та викладацького колективу кафедри сценічного мистецтва і хореографії, генерального директора-художнього керівника Івано-Франківського національного драматичного театру імені Івана Франка Ростислава Держипільського.

_______________________________________________________________________________________________

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ “РУХ І ГОЛОС”
Викладачі кафедри Віра Прокоп’як та Ігор Прокоп’як взяли участь у семінарі-тренінгу «Рух і голос» організованому Національною спілкою театральних діячів України, який відбувався 28-29 вересня 2021 року у м. Хмельницькому. У рамках дводенного семінару відбувались майстер-класи Тетяна Кобзар та Віктора Рубана. Викладачка сценічної мови Тетяна Кобзар зосередилися на мовленнєвому апараті, знятті затисків, що заважають подачі звуку. Хореограф Віктор Рубан вивчив запити учасників зосередився на відчутті ними власного тіла і себе у просторі.

 

 


ВЕСНЯНА ШКОЛА НСТДУ

2-5 травня 2019 року студенти ІІІ курсу кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”

Владислав Демидюк та Марина Гайдичук взяли участь у “Весняній школі акторської та режисерської майстерності”, яка відбулась на базі Івано-Франківського національного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір”

Мета та основне завданням ШКОЛИ – підвищення акторської та режисерської майстерності, розгляд сучасних тенденцій розвитку європейського театрального мистецтва (документальний театр); оволодіння актуальними методами та практиками документального театру.

У ПРОГРАМІ НАВЧАННЯ:
• документальний театр як метод вивчення реальності: теми, герої, форми;
• практична робота зі створення ескізів за завданням тренерів;
• перегляд та обговорення вистав театральної панелі ІV Міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір”, зустрічі з режисерами, акторами, керівниками зарубіжних колективів;
• майстер-клас Дена Гуменного та Антона РомановаЯ – документ та пост документальний театр”;
• майстер-клас Тамари Трунової “Робота над текстом”:
• обмін досвідом між учасниками та спікерами школи;
• багато цікавого СПІЛКУвання!

Окрім інтенсивного навчання з тренерами школи, на учасників чекали майстер-класи від міжнародних фахівців – чеського режисера Бржетіслава Рихліка та білоруського актора та перформера Ігоря Шугалеєва.

Бржетіслав Рихлік (Чехія) – кіно- і театральний режисер, актор. Як режисер працює в чеських і словацьких театрах. Нині співпрацює з театром «Гуска на мотузці», викладає в Майстерні режисури та драматургії Академії музичних мистецтв ім. Яначека. Має досвід роботи на телебаченні Чехії як драматург, продюсер та режисер. Зняв понад 300 документальних фільмів, отримавши за деякі з них чеські та міжнародні нагороди.

Ігор Шугалеєв (Білорусь) – актор та перформер. Здобуваючи акторську освіту в Білоруській державній академії мистецтв, захопився перформативним мистецтвом та фізичним театром. Додатково опановував контемпорарі-денс, партерінг та композицію сучасного танцю. У 2011 році був прийнятий у трупу театру танцю «Каракулі», що працює в сфері сучасного танцю та перформансу. У 2015-2018 рр. був учасником щорічної International Theatre Academy in Munich.

Дякуємо!

Богдану Струтинському, Стасу Жиркову, Ростиславу Держипільському, Тамарі Труновій (експертна група НСТДУ) та Ользі Байбак (контактна особа) за надану можливість знову стати учасниками проекту і отримати задоволення від цікавого СПІЛКУвання!

Владиславу Демидюку і Марині Гайдичук бажаємо, щоб набутий досвід і цікаві знайомства стали невід’ємною частиною вашого професійного творчого зростання!