Скобель Юрій Мирославович

 

Старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії

 

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

Скобель Юрій Мирославович народився 24 червня 1975 року у м.Івано-Франківськ

Навчався та закінчив Калуське училище культури (1994), Рівненський державний гуманітарний університет здобувши кваліфікацію «Керівник ансамблю народного танцю. Викладач фахових дисциплін»( 2000).

З 1998 року працює на посаді артиста балету «Гуцульського ансамблю пісні і танцю», з 2000р працює асистентом Педагогічного інституту.

З 2004 року працює на посаді асистента кафедри театрального і хореографічного мистецтва  Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

В 2008 році згідно оголошеного конкурсу обраний на посаду старшого викладача кафедри «театрального і хореографічного мистецтва» Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Член національної спілки хореографів України;

Актимвний учасник  методичної творчої лабораторії викладачів, студентів – хореографів Навчально-наукового інституту мистецтв, та викладачів і учнів Івано-Франківської дитячої хореографічної школи.

В науковому доробку ряд статей  у збірниках з грифом ВАК та зарубіжних виданнях, зокрема:

«До проблеми вивчення українського народно-сценічного танцю – як одного засобів формування професійних навичок майбутніх хореографів» Харків – Луганськ (2006);

«Український народно-сценічний танець як засіб формування хореографічної майстерності майбутнього педагога хореографа» Ів.-Франківськ (2006);

«Особливості викладання навчальної дисципліни «Музика і рух» у початковій школі.» Ів.-Франківськ (2006);

«Збереження танцювального мистецтва гуцульщини в процесі вивчення українського народно-сценічного танцю» Херсон (2009);

«Лемківський народний танець в контексті хореографічної культури» України. Херсон (2010) ;

«Oryginalny taniec w obrzęndach Łemkłów» Gorzów Welkopolski (2012),

“Хореографічна культура лемків як один з важливих чинників вивчення українського народно-сценічного танцю у вищих навчальних закладах мистецького спрямування”, Рівне.  (2012);

” Автентичний танець у весільній обрядовості лемків” . Херсон, (2017).

Методичні рекомендації самостійної роботи студентів з дисциплін:  “Український народно-сценічний танець”, “Зразки народної хореографії”, “Автентичний танець”;

Методичні рекомендації з дисципліни  український народно-сценічний танець (західний регіон)  І, ІІ рік навчання 024 Хореографія/Івано-Франківськ: Навчально-науковий інститут мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (2019).

Скобель Юрій Мирославович брав активну участь у підготовці та проведенні Всеукраїнського науково-методичного семінару “Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України” що відбувся у місті Івано-Франківську 30 – 31 жовтня 2009 р за ініціативи Національної хореографічної спілки України та за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського обласного осередку НХСУ.

З 2004 року керівник ансамблю танцю «Дивоцвіт» Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. В творчому доробку створення хореографічних постановок: «Карпати», «Горішок», «Бойківський веселий», «Буковинський святковий», «Гуцулка на царинці», «Дівоча доля», «Анничка», «Василечки», «Козачок» та інші ,що входять до постійного репертуару вищезгаданого колективу.

Постійний балетмейстер “Галицьких  балів”,  здійснює дослідження хореографічної складової балів на Західній Україні початку ХХ століття,  відроджує та пропонує глядачам ряд старовинних танців.

Під керівництвом Скобеля Юрія Мирославовича ансамбль танцю «Дивоцвіт», є постійним учасником загальноміських та обласних мистецьких заходів, різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. За роки свого існування колектив взяв участь у понад 100 концертах як на території України так і закордоном. На даний час, ансамбль танцю «Дивоцвіт» є переможцем ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського.

Серед останніх здобутків в житті колективу слід  відзначити  зайняте ІІ місце ансамблю танцю «Дивоцвіт»  у ІХ Міжнародному конкурсі-фестивалі народного танцю «Sudmaliņas» який був організований Національним центром культури Латвії  та проходив 9 по 14 липня 2019 року .