Скобель Юрій Мирославович

 

Старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії

 

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

Скобель Юрій Мирославович народився 24 червня 1975 року у м.Івано-Франківськ

Навчався та закінчив Калуське училище культури (1994), Рівненський державний гуманітарний університет здобувши кваліфікацію «Керівник ансамблю народного танцю. Викладач фахових дисциплін»( 2000).

З 1998 року працює на посаді артиста балету «Гуцульського ансамблю пісні і танцю», з 2000р працює асистентом Педагогічного інституту.

З 2004 року працює на посаді асистента кафедри театрального і хореографічного мистецтва  Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

В 2008 році згідно оголошеного конкурсу обраний на посаду старшого викладача кафедри «театрального і хореографічного мистецтва» Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

В науковому доробку ряд статей  у збірниках з грифом ВАК та зарубіжних виданнях, зокрема: «До проблеми вивчення українського народно-сценічного танцю – як одного засобів формування професійних навичок майбутніх хореографів» Харків – Луганськ (2006), «Український народно-сценічний танець як засіб формування хореографічної майстерності майбутнього педагога хореографа» Ів.-Франківськ (2006),«Особливості викладання навчальної дисципліни «Музика і рух» у початковій школі.» Ів.-Франківськ (2006), «Збереження танцювального мистецтва гуцульщини в процесі вивчення українського народно-сценічного танцю» Херсон (2009),«Лемківський народний танець в контексті хореографічної культури» України. Херсон (2010) , «Oryginalny taniec w obrzęndach Łemkłów» Gorzów Welkopolski (2012).

З 2004 року керівник ансамблю танцю «Дивоцвіт» Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. В творчому доробку створення хореографічних постановок: «Карпати», «Горішок», «Бойківський веселий», «Буковинський святковий», «Гуцулка на царинці», «Дівоча доля», «Анничка», «Василечки», «Козачок» та інші ,що входять до постійного репертуару вищезгаданого колективу.

Під керівництвом Скобеля Юрія Мирославовича ансамбль танцю «Дивоцвіт», є постійним учасником загальноміських та обласних мистецьких заходів, різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. За роки свого існування колектив взяв участь у понад 100 концертах як на території України так і закордоном. На даний час, ансамбль танцю «Дивоцвіт» є переможцем ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського.

Скобель Юрій Мирославович брав активну участь у підготовці та проведенні Всеукраїнського науково-методичного семінару “Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України” що відбувся у місті Івано-Франківську 30 – 31 жовтня 2009 р за ініціативи Національної хореографічної спілки України та за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського обласного осередку НХСУ.