Добряк Олександр Якович

Старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії

 

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

У 1976 р. закінчив Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого з дипломом із відзнакою (кваліфікація – «актор драматичного театру та кіно»

Олександр Добряк – розробник комплексу методичного забезпечення з предметів «Акторська майстерність та основи режисури», а також методичних рекомендацій для самостійної роботи  студентів з акторської майстерності.

Для всебічного розкриття творчого потенціалу й індивідуальних  мистецьких якостей студентів О. Добряк написав п’єси «Одні під небом», «Червовий ноктюрн»,  «Осінній сезон»,  «Пані Гльора», «Цвібель»,  інсценізував казки «Колобок», «Курочка ряба»,  «Муха-цокотуха», «Троє поросят», «Айболить», Коза Дереза» та ін.

          Враховуючи співвідношення в групах студентів і студенток, Олександр Якович успішно адаптує драматургічний матеріал: дописує дійових осіб, або ж переробляє чоловічі ролі на жіночі.

          Серед останніх драматургічних праць викладача:

  • Курейчик А. Хартія сліпих. Переклад  українською і сценічна адаптація  п’єси О. Добряка. Івано-Франківськ, 2017. 34 с.
  • Спампінато П. Фру-фру.  Переклад  українською і сценічна адаптація  п’єси О. Добряка. Івано-Франківськ, 2017. 38 с.
  • Добряк О. Я. Naphtalene (за мотивами п’єси М. Старицького «Не судилося»). Івано-Франківськ, 2018. 40 с.
  • Скарлетті Е. Злидарі  і аристократи. Переклад  українською і сценічна адаптація  п’єси О. Добряка. Івано-Франківськ, 2019. 32 с.
  • Добряк О. Я. «Небачені світові сльози». Переклад  українською і переробка в драматичний матеріал  оповідань А. Чехова «Хористка», «Гурмани», «Хороший кінець», «Довгий язик», «Беззахисна істота», «Вийшла», «Хірургія»; оповідань А. Аверченка «Дружина», «Лелі», «Два злочини пана Водоп’янова». Івано-Франківськ, 2019. 40 с.
  • Де Філіппо П. Забобони… але я в них не вірю. Переклад українською і сценічна адаптація  п’єси О. Добряка. Івано-Франківськ, 2021. 34 с.

       Олександр Добряк – також режисер-постановник традиційних театралізованих заходів до Міжнародного дня театру.

Працював актором і режисером Івано–Франківського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка (1976-1998). Як режисер-постановник дванадцять постановочних робіт, з них три – за авторськими п’єсами: «Різдвяні чудасії», «І шумить і гуде», «Хлопчина Лоскотон».

З 2005 р. працює на кафедрі театрального та хореографічного мистецтва на посаді асистента. З 2007 р.  – на посаді старшого викладача. Веде курси акторської майстерності для студентів спеціалізацій «Актор драми та кіно» та «Режисер естради і масових свят».

Впродовж десятилітньої роботи на кафедрі О.Я. Добряк був художнім керівником трьох випускних курсів. Ним здійснені постановки вистав:  А.П. Чехов. «Сватання», «Ювілей»; Клод Маньє. «Блез», «Червовий ноктюрн»; І. Карпенко-Карий «Безталанна»; Марія Ладо «Дуже проста історія»,  «Одні під небом»,  «Осінній сезон»; Ноел Кауард «Неспокійний дух», «Пані Гльора»; «Українські водевілі»; Е.-Е. Шмітт «Тектоніка почуттів»; А.Курейчик « Обережно- жінки». Серед його випускників – актори професійних театрів Івано-Франківська, Коломиї, Львова, Києва.