Зустріч з випускником кафедри сценічного мистецтва і хореографії, актором Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, віднедавна заслуженим артистом України Іваном Бліндаром

Творча кава з Іваном Бліндаром у Прикарпатському національному університеті: “Мистецтво самовираження: як знайти свій голос і досягти успіху” .

Це зустріч з відомим актором театру та кіно, який є нашим випускником!

Актор поділиться власними історіями, розкаже як відкрити свій талант, як працювати над голосом, інтонацією, емоційним виразом, що важливо не тільки в театральній сфері, а й у багатьох професіях, які потребують самопрезентації.

Поговоримо про те, як не загубитися та залишатися автентичним у своїй творчій діяльності.

Захід буде корисною для всіх, хто цікавиться тим, як відкрити у собі акторські здібності, і хоче ближче познайомитися з однією з найбільш талановитих особистостей сучасної української сцени.

До участі запрошуємо учнівську, студентську молодь, а також усіх охочих стати учасниками цієї зустрічі!

Професор кафедри Михайло Кривень та студент ІІІ курсу Назарій Тимків – учасники творчого вечора, присвяченого пам’яті Романа Кумлика

Сьогодні в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся творчий вечір, присвячений пам’яті Романа Кумлика — музиканта-віртуоза, заслуженого працівника культури України, керівника капели «Черемош», поета-коломийкаря та засновника приватного Музею побуту, етнографії та музичних інструментів. На події були присутні керівництво університету, викладачі, студенти та колеги-музиканти.

Захід організував Центр студентського розвитку ПНУ під керівництвом директорки Мирослави Тимчук. Ведучим заходу був Назарій Тимків.

Перша проректорка ПНУ Валентина Якубів у своєму вітальному слові зазначила: «Ми сьогодні зібралися на надзвичайно важливій події — вшануванні пам’яті нашого прикарпатського музиканта-віртуоза, який створив щось нове, що не вмирає, а продовжує жити й дотепер. Дякую нашим запрошеним гостям-музикантам, які жили та творили разом із Романом Кумликом і сьогодні мають змогу продемонструвати часточку його душі та спадку. Ми робимо велику справу, адже на тлі цієї страшної війни перемогти зможемо тільки тоді, коли будемо разом пам’ятати, шанувати, відтворювати й примножувати наше українське, зокрема наш багатий культурний спадок. Необхідно не лише знати його, а й популяризувати. Почувши чарівні ноти музиканта, маємо проникнути в саме серце… Ми сильні, бо любимо свою мову, свою пісню та свій рідний край».

На початку заходу пролунали зворушені рядки з вірша старшої дочки Романа Лесі Семчик-Кумлик – «Ім’я ми ваше збережемо в горах, воно заслужене, ясне, величне. А пісня, музика по всіх просторах, загомонять- вони ж бо завше вічні».

Друга дочка, Наталія Гузак, яка за професією лікар, повернулася до музики, продовжуючи творчість свого батька та не даючи перерватися мистецькій ниточці.

Дружина музиканта, Марія Кумлик, поділилася теплими спогадами: «Він і досі живий у моєму серці. Був чудовим чоловіком та батьком. У нас різниця у віці була 13 років, але це не завадило нам бути дуже близькими, розділяти всі миті життя та творчості».

У 1992 році Роман Кумлик створив капелу «Черемош», яка об’єднала 15 музикантів. Він особисто збирав та упорядковував репертуар для колективу. Ще в 1980-х роках Кумлика майже офіційно визнали «людиною-оркестром», коли він водночас грав на скрипці, цимбалах, сопілці, зозулі та баяні. Його талант був відзначений премією «Золоті ключі».

У 2000 році Роман Кумлик відкрив приватний музей у своєму родинному домі, збираючи експонати протягом 30 років. Колекція музею включає предмети побуту, старовинний гуцульський одяг, знаряддя праці, монети різних епох, а також унікальні музичні інструменти.

Особливим моментом вечора став живий діалог-інтерв’ю з музикантами, які свого часу співпрацювали з Романом Кумликом. Василь Тимчук, Василь Павлюк, Василь Гараджук, Богдан Хацюк, Юрій Тафійчук та Михайло Кривень — кожен з них поділився історіями знайомства з маестро, спільними досягненнями та спогадами про творчість.

За словами Михайла Кривеня, який гастролював разом з Кумликом до Польщі, їхні виступи там залишили незабутні враження та слід у серцях слухачів.

На завершення вечора на знак пам’яті про Романа Кумлика прозвучала одна з його улюблених пісень — «Гуцулка Ксеня», яка об’єднала всіх присутніх у спільному шануванні його творчої спадщини.

  

Інформація поширена з сайту університету

Вітаємо випускницю кафедри сценічного мистецтва і хореографії 2024 року Іванну Арсенич – акторку Київського камерного театру “Маланка”

Випускниця кафедри Іванна Арсенич зуміла знайти можливості для реалізації свого творчого потенціалу в столиці нашої країни і отримала місце акторки в Київському камерному театрі “Маланка”. Крім того,  Іванна виступить в ролі помічниці режисерки Олени Аль Юсеф у виставі “Альпіністи” Київського театру на Михайлівській.

Щиро радіємо успіхам нашої цьогорічної випускниці!

Щирих овацій!

Творчого натхнення!

Мистецьких досягнень!

Вітаємо професора кафедри Михайла Кривеня зі збагаченням скарбнички навчально-методичних матеріалів кафедри та українського пісенного простору свіжовиданим збірником пісень!

Нещодавно вийшов друком збірник пісень з репертуару народного артиста України, професора нашої кафедри Михайла Кривеня “Ой у лузі червона калина…” під музичною редакцією професора Національної музичної академії імені Миколи Лисенка Б.Й.Косопуда. Рецензентом виступила доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри історії музики Національної музичної академії імені Миколи Лисенка, академік Academia Eropaca, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор Л.О.Кияновська.  Створення та друк збірника приурочено 110-ій річниці Легіону українських січових стрільців. У збірник увійшли українські пісні січових стрільців “Та Слава не згине, січовая Слава”: “Ой у лузі червона калина”, “Йде січове військо”, “Коли ми вмирали”, “Чуєш, брате мій”, “Гей, видно село”, “Колись дівчино мила”, “Їхав стрілець на війноньку”, “За Україну”, “Гей, ви, срільці січовії”, “Ой там при долині”, “Заквітчали дівчатонька”, “Як з Бережан до Кадри”, “За твої, дівчино”, “Засумуй трембітонько”, “Човен хитається”, “Прощався стрілець”, “Подай, дівчино, руку на прощання”, “Зажурились галичанки”, “Ой, та зажури лись стрільці січовії”, “Казала дівчина”, “Мав я раз дівчиноньку чепурненьку”, “Повіяв вітер степовий”, “Ірчик”, “Лети моя думо”, “Маєва нічка”, “І снилось з ночі дівчині”, “Ой поїхав стрілець”, “Єднаймось, брати галичани”,  “Ішов відважний гайовий”,  “У темному лісі, під білов березов”. Автори пісень – Михайло Гайворонський, Левко Лепкий, Роман Купчинський та інші. Автор обробки пісенних творів для голосу й фортепіано – композитор, концертмейстер кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-Наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Денис Білієнко.

Кривень Михайло. “Ой у лузі червона калина…” Пісні січових стрільців “Та Слава не згине, січовая Слава” з репертуару народного артиста України Михайла Кривеня. – Івано-Франківськ: “Фоліант”, 2024. – 76 с.

Вітаємо Михайла Кривеня з поповненням пісенної скарбниці кафедри і українського музичного мистецтва! 

Вітаємо випускницю кафедри 2024 року Олесю Павловську – акторку Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Садовського!

23 жовтня 2024 року у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.Старицького відбувся конкурс на заміщення вакантної посади артиста драми другої категорії.

Відповідно до рішення конкурсної комісії переможницею стала випускниця кафедри сценічного мистецтва і хореографії  ОЛЕСЯ ПАВЛОВСЬКА.

Творчих досягнень!

Мистецьких висот!

Вдячних глядачів і незмовкаючих овацій!!!

Вітаємо студентів кафедри сценічного мистецтва і хореографії — переможців XXVII Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки

22-23 жовтня в місті Луцьк відбулися ІІ і ІІІ тур XXVII Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.

Серед лауреатів конкурсу – студенти кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ, спеціальності “Сценічне мистецтво”:

🥈ІІ премія – ЯНА ІВАСЮК,

студентка IV курсу

(викладачка сценічної мови – доцентка Віра Прокоп’як).

🥉ІІІ премія – РОМАН ВАСИЛЬЧУК,

студент ІІ курсу

(викладачка сценічної мови – доцентка Надія Грицан).

Вітаємо переможців!👏👏👏

Студенти кафедри – учасники конкурсу отримали окремі відзнаки від журі, організаторів та партнерів

🎗️Відзнаку від голови журі Тараса Жирка отримала Анна Копчук-Кашецька (викладачка сценічної мови – доцентка Надія Кукуруза).
🎗️Відзнаку від члена журі Юрія Чекова – Анастасія Адамович (викладачка сценічної мови – доцентка Віра Прокоп’як).
🎗️Приз від Луцького міського голови – Романія Котула (викладачка сценічної мови – доцентка Надія Кукуруза).
🎗️Приз від кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Івана Франка – Дарія Григораш (викладачка сценічної мови – доцентка Віра Прокоп’як).
🎗️Приз від Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського – Денис Гураль (викладачка сценічної мови – доцентка Віра Прокоп’як).

Оцінювали конкурсантів: заслужена артистка України, доцентка кафедри сценічної мови університету імені Івана Карпенка-Карого Тетяна Кобзар; тележурналістка, викладачка – методистка авторських та режисерських дисциплін Лідія Мерчук; заслужений діяч мистецтв України, член Львівського міжобласного відділення НСТДУ Юрій Чеков; народний артист України, актор Національного драмтеатру імені Івана Франка Тарас Жирко (голова журі).

Ініціатором і організатором конкурсу виступила Національна спілка театральних діячів України спільно з Волинським академічним обласним театром ляльок за підтримки Департаменту культури молоді і спорту Волинської ОДА, Луцької міської ради, Волинської національного університету імені Лесі Українки, Садиби Косичів і ПРАТ «Едельвіка».

Відкриття конкурсу

ІІ тур конкурсу

ІІІ тур конкурсу

Нагородження

Відеозвіт (Відкриття конкурсу)

Відеозвіт (ІІ тур конкурсу)

Відеозвіт (ІІІ тур конкурсу)

ЗМІ про конкурс

 

Студентка третього курсу ЮЛІЯ ПІВТОРАК представила Україну на “Відлунні Фестивалю Взаємностей” у Празі

21 жовтня 2024 року у Празі стартував “Відлуння Фестивалю Взаємностей”. В програмі фестивалю, серед представників української сцени, заявлена актриса Юлія Півторак (студентка 3 курсу кафедри сценічного мистецтва і хореографії). Юлія поділилилась із глядачами своїми акторськими напрацюваннями і представила моновиставу Маніфест “Хто ти?”, в якій розкривається тема впливу суспільства на людину, права на спроби, помилки, поразки, сміливості йти своїм власним шляхом. Юлія Півторак виступила не тільки як актриса у виставі, а й як авторка концепції.

Крім того, впродовж фестивалю тривали театральні дискусії, обмін досвідом українських та чеських театральних митців, які Юлія мала можливість відвідати і поповнити скарбнитку творчого багажу.

Вітаємо з достойним представленням своїх акторських вмінь і набуттям нового мистецького досвіду!!!

Студенти-актори ІІІ і IV курсів відвідали Міжнародний театральний фестиваль “Золотий лев-2024”.

3-10 жовтня 2024 року в місті Львів відбувся щорічний Міжнародний театральний фестиваль “Золотий лев”. В рамках фестивалю, окрім різноманітних вистав і перформенсів студенти 3 і 4 курсів  відвідали два майстер-класи. В понеділок, 7 жовтня, відбувся акторський тренінг “Актор, як інструмент душі. Емоція-енергія-індивідуальність” від режисерки Львівського академічного театру “Воскресіння”, заслуженої артистки України Алли Федоришиної. Тренінги за індивідуальною методикою були проведені Аллою Федоришиною в Польщі, Словачинні, Угорщині. В процесі роботи учасники МК працювали над удосконаленням чіткого пластичного вираження, шукали шляхи оволодіння емоційним внутрішнім станом, розвивали фантазію, уяву та увагу. Налаштовували енергетичні центри, розширювали асоціаціативні та іпровізаційні вміння. Розглядали і опрацьовували різні акторські техніки та вправи. 9 жовтня  Duszan Parirzek (м.Прага, Чехія) – режисер, який поставив за кордоном вистави за українською драматургією “Московіада” Ю.Андрухович і “Зелені коридори” Н.Ворожбит провів творчу майстерню. 

Студентам випала унікальна нагода перейняти досвід європейських митців. 

Студенти та викладачі кафедри – учасники вечора пам’яті Дмитра Павличка (до 95-річчя від дня народження)

8 жовтня 2024 року у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся урочистий вечір пам’яті, приурочений 95-річчю від дня народження Героя України, почесного доктора Прикарпатського національного університету  імені Василя Стефаника, видатного поета, перекладача та громадсько-політичного діяча Дмитра Павличка “О рідне слово, хто без тебе я…”.

Захід зібрав численних представників наукової спільноти, літераторів, митців та студентів, які вшанували пам’ять та великий творчий спадок видатного українця.

У рамках заходу свою творчість продемонстрували студенти і викладачі кафедри: народний артист України, професор Михайло Кривень; студенти IV курсу кафедри сценічного мистецтва і хореографії  (керівник — доцент Віра Прокоп’як); ансамбль танцю «Дивоцвіт» (керівник — доцент Ольга Квецько),  ведучі вечора – студенти ІІІ курсу Романія Котула і Назарій Тимків, авторка сценарію і режисерка заходу – доцентка Надія Кукуруза.

Захід став ще одним свідченням незгасаючої пам’яті про Дмитра Павличка, чия творчість і громадська діяльність надихають нові покоління українців.

ЗМІ про захід

Вітаємо студентів кафедри, які подолали бар’єр першого туру Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки 2024 р.

Нещодавно члени і членкині журі Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки оголосили перелік учасників, які пройшли до другого та третього туру змагань, що відбудуться в Луцьку 22-23 жовтня. Серед 16 конкурсантів 9 студентів кафедри сценічного мистецтва і хореографії: Васильчук Роман, Гук Лідія (2 курс); Копчук-Кашецька Анна, Котула Романія, Півторак Юлія (3 курс); Адамович Анастасія, Григораш Дарія, Гураль Денис Івасюк Яна (4 курс).
Щиро вітаємо!
Успіху в подальших етапах конкурсу!
Прекрасного нового досвіду і знайомств!!!