Участь студенток кафедри у майстерні “Візії кращого світу” документального, ангажованого та політичного театру.

З 22 по 26 травня студентки кафедри сценічного мистецтва і хореографії  групи СМ-21 Півторак Юлія  і Анна Копчук-Кашецька взяли участь у майстерні “Візії кращого світу” документального, ангажованого та політичного театру  у Празі. Театр “Тепер вдих і лети” в рамках спільного проекту з польським театром Teatr Węgajty “Tеатр, як інструмент громадянської активності” в “Chaloupka v prokopské” та околицях, за допомогою акторських, перформативних та “devised theatre” практик вчились розкривати можливості того, як працювати з документальними та особистими мотивами у творчості, не втрачаючи при цьому автентичності та достовірності.

Вихідним матеріалом стали власні ідеї та візії, наративи людей з революцій, бунтів та рухів опору, документальні матеріали, ідеї антропологів, соціологів, активістів та активісток. Критерієм відбору тем було те, що було для кожного найбільш актуальним і впливало на нього у даний момент. Через вправи, спрямовані на дослідження та розвиток слухання, уваги, чутливості та автентичного вокального вираження, учасники вчились з’єднуватися з собою, з іншими, з навколишнім світом, з усім, що відбувається. Разом формували єдиний організм. Метою майстерні було досягти неможливого, піти так далеко, наскільки це можливо. Досліджуючи тіло (рух, голос), внутрішній настрій (ставлення до того, з чим хочемо працювати) і себе в просторі, учасники шукали позиції, ситуації, місця і справжні моменти (по відношенню до інших виконавців, самих себе, оточення, глядачів), в яких навіть нереалістичні або наївні ідеї набирали силу, говорити, змінювати частину реальності світу.

“Тепер вдих і лети” є незалежною театральною формацією вже понад 15 років. Постановки торкаються політичних тем, але в центрі уваги залишається ситуація людей, які є поза політикою, загальна ситуація людини, яка прагне повноцінного життя. “Ми хочемо говорити переважно про людей, про яких зазвичай не говорять у ЗМІ, але без яких політичне середовище втрачає свої контури. Їхні долі несуть в собі силу і цінності людства, які мають трансрегіональну і позачасову дійсність. Натхнення ми черпаємо з подорожей та зустрічей з людьми – їхніми життями, історіями, звичаями, піснями. Ансамбль виступає в Чехії, Польщі, Словаччині та Україні. Ми також організовуємо майстер-класи, присвячені автентичному сторітелінгу та сценічній присутності, роботі з документальними матеріалами та особистими історіями”.

Перфоманс відбувався 6-ма мовами (чеською, українською, польською, німецькою, англійською та іврит).

Майстерню проводили Капітоліна Колобова та Давид Зелінка:
Капітоліна Колобова – акторка театру та кіно з Харкова. У 2020 році закінчила Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського зі ступенем бакалавра за спеціальністю “Акторка театру та кіно”. Під час навчання їздила з курсом німецько-українських проєктів до Гамбурга та Обергаузена. З 2020 року працює актрисою в Харківському академічному театрі. У 2022 році закінчила магістерську програму з режисури театру та кіно в Харківському національному університеті мистецтв. З жовтня 2022 року навчається на магістерській програмі Kатар у Damu. У Чехії працювала з Давідом Зелінкою, Якубом Чермаком, Яном Фрічем, Люцією Інгровою.
Давід Зелінка – режисер, перформер, публіцист, перекладач, засновник театральної формації “Тепер вдих і лети”. Зосереджується на створенні оригінальних документальних постановок з дуже особистісними темами та гуманістичним підтекстом. Серед останніх тем його постановок – біженці та міграція, війна в Україні, кризова ситуація на польсько-білоруському кордоні, особисті історії людей з воєн, революцій, людей з периферії суспільства та світу, дискримінованих груп. Він самостійно вивчав театральну практику, найважливішими джерелами натхнення для нього були семінари з театральної антропології докторки Яни Пілатової, співробітниці Я. Ґротовського, співпраця з польським театром Teatr Węgajty, що фокусується на поєднанні традиційного народного театру та альтернативної ангажованої творчості, закінчення Академії театральних практик у польському театрі „Гардзєніце“, експедиції, присвячені вивченню традиційного індійського театру та ритуальних форм.

Співпрацювала: Anastasia Reshetnik
Виконання: Інна Бовкун-Мішакінa, Michaela Dlouhá, Nazar Dominchuk, Каріна Глустян, Каміла Карпенко, Adriana Kevešová, Анна Копчук-Кашецька, Klaudia Łubkowska, Maria Nitek, Anežka Novak, Юлія Півторак, Jana Podlipna, Maria Zawadzka

Вітаємо Назарія Тимків – лауреата премії Ґран-Прі I Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мистецькі промені України».

студент 2 акторського курсу кафедри сценічного мистецтва і хореографії, нагороджений найвищою нагородою I Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мистецькі промені України» у номінаці “Театральний жанр” у V віковій категорії “Професіонали” 
Керівник – доц. Надія Кукуруза
ЩИРО ВІТАЄМО!
УСПІХІВ!
НОВИХ ДОСЯГНЕНЬ!

Обласний відкритий фестиваль народного танцю “Арканове коло”!

Творчий звіт ансамблю танцю “Дивоцвіт”

Сьогодні на сцені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувся творчий звіт ансамблю танцю “Дивоцвіт” (керівник Ольга Квецко ).
Звітний концерт є важливою сходинкою у творчому житті колективу, підсумком роботи за певний період часу, що узагальнює його творчий доробок.
У своїй промові заступник директора з наукової та навчально- методичної роботи Навчально- наукового інституту мистецтв Юрій Волощук подякував викладачам та студентам спеціальності 024 Хореографія кафедри сценічного мистецтва і хореографії за плідну роботу, керівнику ансамблю танцю “Дивоцвіт” Ользі Квецко побажав реалізації усіх мистецьких задумів.
Ведуча творчого звіту – провідний концертмейстер кафедри сценічного мистецтва і хореографії Зоряна Муляк .
Щиро дякуємо гостям, які підтримали нас у спільному концерті:
🔵 Учні та викладачі Івано-Франківської дитячої хореографічної школи (директор Василь Васірук ) ;
🔵 Танцювальний колектив “Цвіт Карпат” з м. Яремче ( керівник Ірина Годованець ).
🔵 Лауреату Міжнародних конкурсів та фестивалів – Даніелю Добромільському!
Дякуємо нашим ЗСУ 💙💛!
Віримо в наше майбутнє 🇺🇦🇺🇦🇺🇦!

Вітаємо студентку-акторку ІІ курсу Ольгу Стрельбіцьку з перемогою у Всеукраїнському конкурсі молодих акторів імені Івана Франка (м. Київ)

21-22 травня 2024 року у  затишному і атмосферному приміщенні Будинку актора відбувся Всеукраїнський конкурс молодих акторів імені Івана Франка. 
4 студенткам кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Іванні Арсенич, Ользі Стрельбіцькій, Марії Мельник, Лідії Гук випала можливість (були обрані за відеороботами) відвідати Київ, взяти участь у конкурсі та поборотись за лауреатство.
Розпочався захід із виступу керівниці напрямку зовнішніх комунікацій НСТДУ Ольги Байбак. Вона передала вітання від Голови спілки Богдана Струтинського, який подякував актор(к)ам і студент(к)ам за цікавість до Конкурсу, зауважив про важливість для професійного розвитку брати участь у конкурсах, фестивалях та подібних заходах, побажав успіхів та перемог: “Ми багато приділяємо уваги різноманітним проєктам, але конкурси є завжди в пріоритеті, бо вони утворюють живу тканину в українському театрі і завжди спонукають акторів перебувати в пошуці”.
Оцінювало роботи учасників журі у складі п’яти осіб – директорки кастингу Алли Самойленко, режисера Давида Петросяна, акторів/ок Олени Хохлаткіної, Анастасії Карпенко і Григорія Бакланова.
Після жеребкування, відбувся ІІ, а наступного дня ІІІ тур, де учасники/ці презентували цікаву й різножанрову класичну та сучасну прозу або поезію. 
Окрім того, в рамках проведення конкурсу в учасників була можливість відвідати цікаву екскурсію в Музеї імені Марії Заньковецької та переглянули виставу-легенду “Сталкери” в Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра.
Цікавою практикою для конкурсантів стала можливість послухати коментарі від журі. Вони дякували за участь і старання, а також дали зауваження і поради на майбутнє, щоб виступи були точнішими в подачі зі сцени, досконалішими щодо вимови, зрозумілішими по сенсу.
Журі уважно переглянуло виступи і, після обговорення, вибрало переможців.
1 премію
серед юніорів виборола студентка ІІ курсу спеціальності 026 “Сценічне мистецтво”
Керівниця конкурсантки, викладачка сценічної мови – доц. Надія Кукуруза
Пластичне рішення – Дмитро Лека
Вітаємо переможницю!!!
👏👏👏
Успіхів і натхнення!!!

Відеозвіт (ІІ тур)

Відеозвіт (ІІІ тур)

Фотозвіт (ІІІ тур) 

ЗМІ про Лауреатку

Благодійний мистецький захід “Крок до Перемоги”

Ансамбль танцю “Дивоцвіт” Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (керівник Ольга Квецко ) учасники Благодійного мистецького заходу “Крок до Перемоги” (режисер – завідувачка Кафедра сценічного мистецтва і хореографії ПНУ ім. В.Стефаника, доцент – Kukuruza Nadiya )
Мета заходу – збір коштів на придбання дронів та тепловізора для військовослужбовців 42-ї окремої механізованої бригади.
Дякуємо нашим ЗСУ 💙💛!
Віримо в наше майбутнє! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Вишиванка – генетичний код Української нації!

Вишиванка – генетичний код Української нації, який об’єднує нас з кожним роком з новою силою!
З Днем Вишиванки!
Спеціальність 024 Хореографія!