Лекція з новітньої історії театру

Сьогодні, 2 травня 2023 року, в рамках співпраці кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і кафедрою театрознавства Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, відбулася онлайн-лекція з новітньої історії українського театру для студентів спеціальності “Сценічне мистецтво”. Лекторка – кандидатка мистецтвознавства, доцентка, в.о. завідувачки кафедри театрознавства Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського Юлія Щукіна.

З використання презентації, що містила приклади театральних постановок, студентам репрезентували інформацію про новітні напрямки в українському сценічному мистецтві: психологічний, ігровий, поетичний театр, постдраматичний, критичний (постдокументальний), пластично-візуальний, політичний, імерсивний, бейбі-театр.  Юлія Щукіна поділилася досвідом, здобутим в ході власного дослідження наступних аспектів театрального мистецтва: ритуалізація і циркізація театру, сучасні інтерпретації української класики, вистави-мюзикли і танц-театри, вистави інклюзивного напрямку, травестійна й вікова ексцентрика акторів-виконавців з застосуванням прийому «відчуження образу»,  використання відео-арт та комп’ютерної графіки.

Дякуємо п. Юлії за змістовну і цікаву лекцію!

Сподіваємось на подальшу взаємну співпрацю!