Студенти кафедри – учасники літературно-мистецького заходу «Єднаймо душі словом Кобзаря»

7 березня 2024 року студенти другого курсу групи СМ-21, спеціальності 026 «Сценічне мистецтво» Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у літературно-мистецькому заході «Єднаймо душі словом Кобзаря», що відбувся у відділі літератури з питань мистецтва обласної наукової універсальної бібліотеки імені Івана Франка.
Свого часу Шевченкові читання тут, у відділі літератури з питань мистецтва, започаткувала Народна артистка України, професорка нашого університету, багаторічна завідувачка кафедри сценічного мистецтва і хореографії Христина Фіцалович. Сьогодні ж ми продовжуємо цю традицію разом з учнями ліцеїв міста, студентами Івано-Франківського фахового коледжу й Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Прикметно, що сьогодні цю традицію не тільки продовжили, а й розширили коло учасників.
Шевченкова поезія виспівана мотивами української народної пісні. В ній – голос нашої землі, вона близька кожному українцю, як нерозривний зв’язок із краєм і Богом. Студенти кафедри сценічного мистецтва і хореографії Назарій Тимків та Ольга Гурак виконали пісні на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Зоре моя вечірняя» відповідно (фортепіанний супровід – провідний концертмейстер кафедри Денис Білієнко).
Тарасові літературні тексти наділені майже біблійним ставленням до поетичного слова. В поета написано: «І на сторожі поставлю слово». Справді, він не прагнув римованої краси, у нього було цілком інше завдання – будителя нації, пророка. Тому й не дивно, що Тарас Шевченко став символом свого народу.
Студенти Інституту мистецтв на заняттях з дисциплін «Сценічна мова» (викладачі доцент Кукуруза Н.В., Кожушок О.Ю.), «Сценічний спів» (професор Кривень М.Я.) проникливо вслухаються в мелодику Шевченкової поезії, намагаючись відчути в ній голос самого Тараса. «Муза» в прочитанні Назарія Тимківа відкрила святкові читання наших студентів.
З поезією «Лілея» виступила Ольга Стрельбіцька. Прочитанням вірша «Чи то недоля та неволя…» продовжила літературні читання Анна Копчук-Кашецька. Романія Котула декламувала уривок з поеми «Марія», який прикрасила співом й елементами акторської гри. Щиро дякуємо Ользі Гурак за високохудожнє й проникливе прочитання всім нам знайомого за шкільною програмою вірша «Доля», а Юлія Півторак зворушила всіх присутніх драматичним звучанням уривку з поеми «Кавказ». Бензак Ірина прочитала вірш «Лічу в неволі» і дуже символічним уривком з посланія «І мертвим, і живим, і ненародженим…» Сак Дарина завершила нашу урочисту академію у стінах обласної бібліотеки.

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХІД (переглянути)