Художньо-поетичне дійство “Послужи ж, моя ти зброє, молодій іще силі…”

11 березня у Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулося художньо-поетичне дійство за участю творчих колективів та виконавців Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Захід присвячений 210-тій річниці від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, гравера, етнографа, громадського діяча, національного героя і символа України, нашого славного Кобзаря Тараса Шевченка.

В заході взяли участь актори Поетичного театру: Марія Качуняк, Христина Цюпа, Яна Івасюк, Соломія Коковська, Іванна Попович, Андріана Мороз, Віра Прокоп’як, Роман Лябига, Станіслав Сушириба, Данило Дядечко, Владислав Гродзіцький, Тарас Василюк.  Хореографічну композицію “Зоре моя, вечірняя…” виконали учасники ансамблю танцю “Дивоцвіт”, керівник – кандидат мистецтвознавства, доцентка кафедри Ольга Квецко. Режисерка-постановниця заходу – керівниця Поетичного театру, заслужена працівниця культури України Надія Грицан.

Художньо-поетичне дійство, яке створено спеціально до ювілею великого Кобзаря, привернуло увагу широкого загалу до його творчості та важливості спадщини для сучасної української культури. Глядачі, заслухавшись та задивившись у виступи були в захваті від вражаючої емоційної сили подання творів Шевченка й виразності їхнього виконання. Всі відчули глибокий зв’язок між минулим і сучасністю, віддзеркалення національної гідності та патріотизму в кожному вірші й музичному творі. Ця подія підкреслила значення збереження та просування української культури і мови як одного з ключових аспектів національної самосвідомості та ідентичності.

Детальніше про захід