Студенти кафедри – учасники творчої зустрічі з письменником Ярославом Ткачівським

Сьогодні у виставковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася творча зустріч з письменником Ярославом Ткачівським, означеною автором як «Дума про нескорених», адже все літературно-мистецьке дійство митець присвятив усім загиблим студентам і випускникам університету.

Студенти доцента кафедри, викладача сценічної мови Надії Кукурузи Тимків Назарій і Котула Романія долучилися до презентації творчості митця виконанням новелли письменника “Натільний хрестик” (сценічний варіант Надії Кукурузи) . Поезії читали: Сак Дарія, Стрельбіцька Ольга, Півторак Юлія і Тимків Назарій. Крім того, Назарій виконав пісенні  твори на слова Ярослава Ткачівського.

Студенти кафедри – учасники Зимової школи НСТДУ “Театр з людьми та для людей: можливості партисипативного театру пригноблених в умовах війни та порушень прав людини”.

Театр з людьми: 1 день
26 лютого стартувала Зимова школа НСТДУ “Театр з людьми та для людей: можливості партисипативного театру пригноблених в умовах війни та порушень прав людини”.
Це перша Сезонна школа року. Ці школи були засновані Головою Спілки Богданом Струтинським у 2017 році і стали важливим напрямком діяльності НСТДУ.
Богдан Струтинський: “Головне завдання сезонних шкіл – відкривати нові методи, підходи, давати актуальні інструменти для розвитку, для впровадження змін. Методика театру пригноблених дає можливість пропрацьовувати важливі і часто болючі соціальні проблеми. Театр, спрямований на людей, має бути чутливим до таких проблем, тож співпраця з Спілки з Театр змін та вибір теми першої сезонної школи цього року не є випадковим”.
Спершу відбулося знайомство між лекторами та учасниками, кожен поділився своїм очікуванням від проєкту. Далі лектори розповіли історію та філософію театру пригноблених. Познайомили з принципами роботи на майстерні форум-театру.
Потім перейшли до практичних тренажів – ігор та вправ, які використовуються в театрі пригноблених. Під кінець поговорили про Театр образів та завершили обговоренням.

Театр з людьми: 2 день
Зимова школа “Театр з людьми та для людей” триває. Почався другий день з активного обговорення текстів, які лекторки задали почитати вчора на домашнє завдання.
Після знайомства з кількома новими цікавими практичними тренажами за методом театру пригноблених, тренерки розповіли про структуру форум-вистави.
Далі учасники поділитися на дві групи і підготували етюди. Опісля показів усі емоційно обговорювали побачене. Адже обидва етюди були на тему проблем в культурній галузі країни.
Навіть на перервах на обід чи чай/каву учасники не переставали задавати питання тренеркам, спілкуватися і обмінюватися досвідом між собою.

Театр з людьми: 3  день
Зимова школа “Театр з людьми та для людей” завершилася. На третій день, після невеличної розминики-тренажа, лекторки презентували етапи і принципи роботи на форум-виставі: робота з акторами, хто такі джокери, структура вистави, взаємодія з глядачами та ін..
Далі учасники знову розділилися на дві групи і допрацьовували замальовки до своїх форум-вистав. Потім відбулися покази, які завершилися гарячим обговоренням піднятих у виставах проблем та пошуком способів їх вирішення.
Наприкінці присутні поділитися своїми враженнями від отриманого нового досвіду і знань про Театр пригноблених. Більшість відмітила теплу дружню атмосферу протягом трьох днів, можливість вільно висловлюватися, знаючи, що ніхто не засудить і не знецінить твою думку, можливість помилитися і не бути при цьому присоромленим, відчула єднання і довіру до усіх присутніх.
Це все відбулося завдяки досвідченому куруванні процесом навчання тренерок школи. І на завершення учасники отримали сертифікати Зимової школи від Голови НСТДУ Богдана Струтинського і побажання втілювати набутий досвід у своїй практиці.
Дякуємо усім учасникам за цікавість та бажання розвиватися, а тренеркам Яні Салаховій та Владиславі Крижній за те, що поділилися знаннями і методом роботи Театру пригноблених.